Češi odčinili neúspěch z Moskvy

07.02.2013 23:08

V dnešním utkání České reprezentace proti Švédsku jsme mohli vidět úplně jiný tým, než na předešlém turnaji Euro Hockey Tour. Po výborném výkonu brankáře Saláka, který dokázal pokrýt 37 střel soupeře. A to i přesto, že naše reprezentace musela odehrát 5 oslabení. Soupeř našemu výběru poskytl svou disciplinovaností pouze jednu početní výhodu, kterou jsme využít nedokázali. Přezto však se tým okolo trenéra Aloise Hadamczika mohl radovat ze 3 bodů po výhře 0:2. Gól vstřelil nejprve ve 2. třetině Vondrka po přihrávce Průchy a ve 3. třetině se prosadil Jiří Novotný, kterého nahrávkou podpořil další hráč hrající Kontinentální hokejovou ligu Irgl. Oddset Hockey Games neboli Švédské hokejové hry tedy vedou po prvních utkáních Češi se třemi body, následováni Rusy se dvěma body, na třetím místě jsou Finové a poslední a jediný tým bez bodu Švédové, kteří se jistě ještě pokusí před domácím publikem nepříznivé postavení v tabulce zvrátit.